1

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

2

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

3

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

XX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 14 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś o godz. 21.00 zapraszam na Apel Jasnogórski
 1. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia tak jak w niedzielę. Po Mszy o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do godz. 21.00 do Apelu Jasnogórskiego na który serdecznie zapraszamy.
 1. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia na każdej Mszy Św. błogosławione będą bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
 1. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
 1. W środę 17 sierpnia po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Brata Alberta. Możemy składać intencje do skrzynki modlitwy przy ołtarzu św. Brata Alberta
 1. Dziękuję wszystkim parafianom za ofiary składane na prace remontowe w parafii. Dziękuję. Bóg zapłać.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • kofc.jpg
 • plus2.jpg