1

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

2

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

3

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                    

1. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. Ks. Karol Kostecki zaprasza na spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w przyszłą sobotę 10 września o godz. 9.00., a na godz. 10.00 zaprasza dziewczęta i chłopców, którzy praną śpiewać w scholii parafialnej dziecięcej. Ks. Karol zapraszam Ministrantów - Lektorów i OAZĘ w piątek 9 września o godz. 18.45 w sali oazowej.

4. Pani Ewa i ks. Karol zapraszają w piątek osoby chętne do śpiewania w chórze parafialnym na godz. 19.00. Spotkanie w kościele. Zapraszamy na spotkania grup parafialnych w terminach podanych przez księży opiekunów. We wtorek o godz. 18.45 spotkanie Rodziców modlących się na różańcu za dzieci. Spotkanie na sali konferencyjnej.

5. I Komunia Św. w naszej parafii w tym roku szkolnym będzie jak zawsze w drugą niedzielę maja. Zapisy i spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w niedziele 11 września po Mszy Św. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej. Dzieci będzie przygotowywał ks. Karol. Dzieci Komunijne z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00.

6. Młodzież, która w tym roku szkolnym pragnie przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii oraz rodziców zapraszamy na spotkanie w dniu 11 września po Mszy Św. o godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się w kościele. Bierzmowanie będzie przygotowywał ks. Karol.

7. W kancelarii parafialnej możemy zapisywać się na pielgrzymkę na Święty Krzyż. Dzieci, młodzież, ministranci, OAZA jadą gratis.

8. Od jutra czyli od poniedziałku w kancelarii możemy zapisywać intencje na 2023 rok. Intencje przyjmujemy po porannej Mszy Św. i po południu od godz. 16.00.

9. Powoli kończmy prace remontowe przy fundamentach kościoła. W przyszłą niedzielę powiem o kosztach tych prac. Przy kościele zostały też zasadzone kwiaty – hortensje. Zostały też wyczyszczone rynny na kościele. Dziękuję za ofiary składane na te wszystkie prace. Bóg zapłać. Dziękuję.  

10.W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie ś.p. Zenona Kotowskiego, a jutro będzie pogrzeb ś.p. Marianny Gregier. Niech nasza modlitwa pomoże zmarłym w pełni oglądać Boże oblicze w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

11. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.  

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg