1

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

2

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

3

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    11 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś po Mszach Św. zbiórka do puszek na działalność Domów Dziecka prowadzonych przez Caritas w naszej diecezji.
 2. W poniedziałek jak zwykle zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św.
 3. We wtorek, 13 września, Msza św. i nabożeństwo fatimskie z procesją o godz. 18.00.
 4. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy Św. o godz. 18.00 odmówimy cząstkę różańca włączając się w modlitwę naszej diecezji o pokój na Ukrainie.
 5. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 6. W sobotę 17 września wyjeżdżamy na autokarową pielgrzymkę na Św. Krzyż. Wyjazd z pod kościoła o godz. 8.00.
 7. Nabożeństwo do Św. Brata Alberta w sobotę 17 września po Mszy Św. o godz. 18.00. Na tę Mszę Św. zapraszam Przyjaciół Bezdomnych i ich podopiecznych.
 8. Pierwszego października w sobotę pielgrzymka KŻR do Wysokiego Koła. Od jutra można zapisywać się na tę pielgrzymkę w godzinach kancelaryjnych.
 9. Przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok w godzinach kancelaryjnych.
 10. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym pragnę przyjąć I Komunię Św. w naszej parafii.
 11. Dziś także, ale po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie ks. Karola z młodzieżą, która pragnie przyjąć sakrament Bierzmowania w naszej parafii.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Św. osoby, które wędrowały w tym roku na Jasną Górę zarówno fizycznie jak i duchowo. Ks. Karol po Mszy Św. zaprasza wszystkich pielgrzymów na spotkanie, które zależnie od pogody odbędzie się przy altanie lub na sali. Zapraszamy.
 13. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 17.00 - 18.00, a w piątek i sobotę w godzinach od 8.00 – 9.00.
 14. Od 24 września rozpoczyna się kolejna seria katechez w ramach Kursu Przedmałżeńskiego. Opiekunem Kursu jest ks. Kamil.
 15. Dziękuję wszystkim parafianom za ofiary składane na prace remontowe w parafii. Bóg zapłać. Dziękuję.
 16. Zapraszamy na spotkania grup parafialnych, informacje bliższe na facebook. Ks. Karol i Pani Ewa zapraszają na próby chóru parafialnego w każdą środę po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 17. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii i z naszych rodzin odeszli ś.p. Marianna Gregier i ś.p. Stanisław Pyrgiel Niech miłosierny Bóg przebaczy im grzechy i wprowadzi ich do raju, aby razem ze Świętymi mogli Go wielbić na wieki. Wieczny odpoczynek…
 18. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. A w nim poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”.
 19. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                    

1. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

3. Ks. Karol Kostecki zaprasza na spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w przyszłą sobotę 10 września o godz. 9.00., a na godz. 10.00 zaprasza dziewczęta i chłopców, którzy praną śpiewać w scholii parafialnej dziecięcej. Ks. Karol zapraszam Ministrantów - Lektorów i OAZĘ w piątek 9 września o godz. 18.45 w sali oazowej.

4. Pani Ewa i ks. Karol zapraszają w piątek osoby chętne do śpiewania w chórze parafialnym na godz. 19.00. Spotkanie w kościele. Zapraszamy na spotkania grup parafialnych w terminach podanych przez księży opiekunów. We wtorek o godz. 18.45 spotkanie Rodziców modlących się na różańcu za dzieci. Spotkanie na sali konferencyjnej.

5. I Komunia Św. w naszej parafii w tym roku szkolnym będzie jak zawsze w drugą niedzielę maja. Zapisy i spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w niedziele 11 września po Mszy Św. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej. Dzieci będzie przygotowywał ks. Karol. Dzieci Komunijne z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00.

6. Młodzież, która w tym roku szkolnym pragnie przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii oraz rodziców zapraszamy na spotkanie w dniu 11 września po Mszy Św. o godz. 18.00. Spotkanie odbędzie się w kościele. Bierzmowanie będzie przygotowywał ks. Karol.

7. W kancelarii parafialnej możemy zapisywać się na pielgrzymkę na Święty Krzyż. Dzieci, młodzież, ministranci, OAZA jadą gratis.

8. Od jutra czyli od poniedziałku w kancelarii możemy zapisywać intencje na 2023 rok. Intencje przyjmujemy po porannej Mszy Św. i po południu od godz. 16.00.

9. Powoli kończmy prace remontowe przy fundamentach kościoła. W przyszłą niedzielę powiem o kosztach tych prac. Przy kościele zostały też zasadzone kwiaty – hortensje. Zostały też wyczyszczone rynny na kościele. Dziękuję za ofiary składane na te wszystkie prace. Bóg zapłać. Dziękuję.  

10.W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie ś.p. Zenona Kotowskiego, a jutro będzie pogrzeb ś.p. Marianny Gregier. Niech nasza modlitwa pomoże zmarłym w pełni oglądać Boże oblicze w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

11. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.  

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214 

 XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Decyzją ks. Bp Ordynariusza od tego roku w naszej parafii posługiwać ks. Karol Kostecki, który dotychczas przez 7 lat pracował w Starachowicach i ks. Kamil Borkowski, który przez 7 lat pracował w parafii Lipsko jako kapelan szpitala. Od tego roku w naszej parafii zamieszkał rezydent ks. prof. Dariusz Frydrych na co dzień pracujący w Kurii Radomskiej, który też będzie w miarę możliwości pomagał w parafii. Witam serdecznie wszystkich kapłanów.

2. Dziś o godz. 21.00 ostatni Apel Jasnogórski w tym roku. Zapraszamy. Jutro jak w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół masowych, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00, a dzieci ze Szkół Specjalnych mają Mszę Św. o godz. 10.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Zachęcam by dzieci i młodzież przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego skorzystały z Sakramentu Pojednania i Pokuty. Każdego dnia na Mszach Św. spowiadamy.

4. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

5. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00. Bardzo proszę, aby na tę Mszę św. przyszły w miarę licznie osoby będące w grupach parafialnych. Ministrantów proszę o przygotowanie asysty. Po Mszy Św. spotkanie dla wszystkich grup na sali konferencyjnej. Na tym spotkaniu będą nowi kapłani posługujący w naszej parafii, by zapoznać grupy parafialne.

6. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź pierwszo piątkowa na porannej Mszy Św. i po południu od godz. 17.00.

Odwiedziny chorych w domach od godziny. 9.00

7. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. i spotkanie KŻR o godz. 7.00 Msza Św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00. Msza Św. w intencji Rady Rycerzy Kolumba w najbliższą niedzielę o godz. 9.00.

8. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

XX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 14 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś o godz. 21.00 zapraszam na Apel Jasnogórski
 1. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia tak jak w niedzielę. Po Mszy o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, które potrwa do godz. 21.00 do Apelu Jasnogórskiego na który serdecznie zapraszamy.
 1. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia na każdej Mszy Św. błogosławione będą bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.
 1. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
 1. W środę 17 sierpnia po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Brata Alberta. Możemy składać intencje do skrzynki modlitwy przy ołtarzu św. Brata Alberta
 1. Dziękuję wszystkim parafianom za ofiary składane na prace remontowe w parafii. Dziękuję. Bóg zapłać.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

=================================================

Ogłoszenia na XVIII Niedzielę Zwykłą 31.07.2022

 1. Dziś o godz. 21.00 Apel Jasnogórski,
 2. W poniedziałek po wieczorowej Mszy Św. adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.
 3. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu. Módlmy się także za naszą Ojczyznę, by zawsze była wolna i by Bóg nam błogosławił.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. 
 5. W pierwszy czwartek po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. 
 6. W pierwszy Piątek możliwość spowiedzi na porannej Mszy Św. i po południu od godz. 17.30. Po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych w domach w pierwszy piątek od godz. 9.00. 
 7. W pierwszą sobotę na porannej Mszy Św. o godz. 7.00 modlimy się za KŻR nr 8. Po południu o godz. 18.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny, a po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. 
 8. W sobotę 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, o godz. 9.00 i o godz. 18.00.
 9. Dziękuję za składane ofiary na prace remontowe w parafii. Dziękuję
 10. Już 6 sierpnia rusza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pieszą pielgrzymkę z naszą grupą nr 22 dziś po Mszach świętych oraz na tygodniu w godzinach kancelarii. W tym roku koszt zapisu wynosi 100 zł od pielgrzyma, dla służb pielgrzymkowych koszt 60 zł. Kwoty zapisów są zwiększone ze względu na wzrost opłat na szczeblu całej kolumny pielgrzymki. Tradycyjnie zachęcamy wszystkich, którzy nie będą mogli podążać na pątniczym szlaku do pielgrzymowania duchowego. Osoby, które chcą wspierać naszą grupę pielgrzymkową modlitwą, ofiarą, czy też darem materialnym – prosimy o zgłaszanie się do kancelarii, aby zapisać się i złożyć intencję. W zamian obiecujemy gorącą modlitwę na szlaku pielgrzymim. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie wszystkich służb pielgrzymkowych z naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy osoby, które dotychczas służyły pomocą i nadal chcą służyć. Wyjście na szlak pielgrzymi w sobotę 6 sierpnia z pod naszego kościoła o godz. 8.00. Bagrze będą przyjmowane przy kościele od godz. 6.30. Kto by chciał jechać autokarem do Częstochowy na wejście pielgrzymów może się zapisać w kancelarii. Koszt 60 zł.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • kofc.jpg
 • plus2.jpg