1

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

2

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

3

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214 

 XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Decyzją ks. Bp Ordynariusza od tego roku w naszej parafii posługiwać ks. Karol Kostecki, który dotychczas przez 7 lat pracował w Starachowicach i ks. Kamil Borkowski, który przez 7 lat pracował w parafii Lipsko jako kapelan szpitala. Od tego roku w naszej parafii zamieszkał rezydent ks. prof. Dariusz Frydrych na co dzień pracujący w Kurii Radomskiej, który też będzie w miarę możliwości pomagał w parafii. Witam serdecznie wszystkich kapłanów.

2. Dziś o godz. 21.00 ostatni Apel Jasnogórski w tym roku. Zapraszamy. Jutro jak w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół masowych, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00, a dzieci ze Szkół Specjalnych mają Mszę Św. o godz. 10.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Zachęcam by dzieci i młodzież przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego skorzystały z Sakramentu Pojednania i Pokuty. Każdego dnia na Mszach Św. spowiadamy.

4. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

5. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00. Bardzo proszę, aby na tę Mszę św. przyszły w miarę licznie osoby będące w grupach parafialnych. Ministrantów proszę o przygotowanie asysty. Po Mszy Św. spotkanie dla wszystkich grup na sali konferencyjnej. Na tym spotkaniu będą nowi kapłani posługujący w naszej parafii, by zapoznać grupy parafialne.

6. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Spowiedź pierwszo piątkowa na porannej Mszy Św. i po południu od godz. 17.00.

Odwiedziny chorych w domach od godziny. 9.00

7. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. i spotkanie KŻR o godz. 7.00 Msza Św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00. Msza Św. w intencji Rady Rycerzy Kolumba w najbliższą niedzielę o godz. 9.00.

8. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • kofc.jpg
  • plus2.jpg