1

Zjednoczenie z Bogiem jest ważniejsze od wszelkich innych obowiązków

Święty Brat Albert

2

Po co się niepokoić,
wszak Bóg w nas, a my w Nim

Święty Brat Albert

3

W myślach o Bogu i o przyszłych rzeczach
znalazłem szczęście i spokój

Święty Brat Albert

Parafia rzymskokatolicka p w. św. Brata Alberta 26-611

Radom, ul. Św. Brata Alberta 4 tel : 48 3661214

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    11 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś po Mszach Św. zbiórka do puszek na działalność Domów Dziecka prowadzonych przez Caritas w naszej diecezji.
 2. W poniedziałek jak zwykle zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Św.
 3. We wtorek, 13 września, Msza św. i nabożeństwo fatimskie z procesją o godz. 18.00.
 4. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy Św. o godz. 18.00 odmówimy cząstkę różańca włączając się w modlitwę naszej diecezji o pokój na Ukrainie.
 5. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
 6. W sobotę 17 września wyjeżdżamy na autokarową pielgrzymkę na Św. Krzyż. Wyjazd z pod kościoła o godz. 8.00.
 7. Nabożeństwo do Św. Brata Alberta w sobotę 17 września po Mszy Św. o godz. 18.00. Na tę Mszę Św. zapraszam Przyjaciół Bezdomnych i ich podopiecznych.
 8. Pierwszego października w sobotę pielgrzymka KŻR do Wysokiego Koła. Od jutra można zapisywać się na tę pielgrzymkę w godzinach kancelaryjnych.
 9. Przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok w godzinach kancelaryjnych.
 10. Dziś po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym pragnę przyjąć I Komunię Św. w naszej parafii.
 11. Dziś także, ale po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie ks. Karola z młodzieżą, która pragnie przyjąć sakrament Bierzmowania w naszej parafii.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Św. osoby, które wędrowały w tym roku na Jasną Górę zarówno fizycznie jak i duchowo. Ks. Karol po Mszy Św. zaprasza wszystkich pielgrzymów na spotkanie, które zależnie od pogody odbędzie się przy altanie lub na sali. Zapraszamy.
 13. Kancelaria jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach 17.00 - 18.00, a w piątek i sobotę w godzinach od 8.00 – 9.00.
 14. Od 24 września rozpoczyna się kolejna seria katechez w ramach Kursu Przedmałżeńskiego. Opiekunem Kursu jest ks. Kamil.
 15. Dziękuję wszystkim parafianom za ofiary składane na prace remontowe w parafii. Bóg zapłać. Dziękuję.
 16. Zapraszamy na spotkania grup parafialnych, informacje bliższe na facebook. Ks. Karol i Pani Ewa zapraszają na próby chóru parafialnego w każdą środę po Mszy Św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 17. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii i z naszych rodzin odeszli ś.p. Marianna Gregier i ś.p. Stanisław Pyrgiel Niech miłosierny Bóg przebaczy im grzechy i wprowadzi ich do raju, aby razem ze Świętymi mogli Go wielbić na wieki. Wieczny odpoczynek…
 18. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego. A w nim poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”.
 19. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • kofc.jpg
 • plus2.jpg